top of page

Periton Diyalizi Destek Ekibiniz

123rf.jpg

PD destek ekibi, bakımınıza ve desteğinize ayrılmış kişilerden oluşur. Periton diyalizi yaptığınızda asla yalnız değilsiniz. Bakımınıza odaklanmış bir tıbbi ekibiniz vardır. Bu sağlık uzmanları sizi eğitir, gerekirse diyaliz tedavisinde değişiklikler yapar, sağlığınızı izleyerek mümkün olan en iyi sonuçlara ulaştığınızdan emin olunmasını sağlar ve evde diyaliz üzerine aktif bir yaşam tarzı olarak yaşamınıza yardımcı olarak sizi her adımda destekleyecektir.

Nefroloji Uzmanı

Nefroloji uzmanı, böbrek hastalıları konusunda uzmanlaşmış doktordur. Nefroloji uzmanınız ayda bir veya bir sorununuz olduğunda tıbbi durumunuzu değerlendirir, diyaliz reçetenizi düzenler.

Periton Diyalizi Hemşiresi

Periton diyalizi hemşiresi, böbrek yetmezliği ve periton diyalizi uygulaması konusunda uzmanlaşmış hemşiredir. Periton diyalizi yapmaya  karar verdiğinizde size periton diyalizi ve sağlık durumunuz hakkında eğitimler verir, merkezinizdeki kontroller sırasında sizinle görüşür, diyalizle ve sağlığınızla ilgili bilgileri nefroloğunuza iletir. 

Periton diyaliz eğitimi 1-2 hafta sürer. Eğitimin süresi  kişiye göre değişir. Bu süre içinde size periton diyalizi konusunda teorik ve uygulamalı eğitimler verilir. 

Periton diyalizi hemşiresi, evde diyalizle ilgili olarak ortaya çıkabilecek sorunlar için ilk temas kuracağınız kişidir. Periton diyalizi hemşiresine 24 saat telefonla ulaşabilirsiniz. 

bottom of page