Op. Dr. Mesut Kösem

Op. Dr. Mesut Kösem
Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı
Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi

E-mail: mesutkosem@yandex.com

Cep Tel: 0542 4376086

DAMARYOLU
Konusundaki Sorularınızı Cevaplıyor

Tebrikler! Mesajınız alındı.

ÖZGEÇMİŞ

 

1970 Aydın/ Nazilli doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Nazilli’ de tamamladı.

1986-1993 arası Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimi alarak pratisyen hekim olarak mezun oldu. Şanlıurfa ve Aydın' da pratisyen hekim olarak çalıştı. 

1996 yılında Prof. Dr. Siyami Ersek Göğüs-Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi’nde Kalp ve Damar Cerrahisi ihtisasına başladı. Bu sırada hemodiyaliz hastalarına damaryolu sağlanması konusunda özel ilgi ve çalışmaları oldu.

2001-2006 yıllarında Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı olarak Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hemodiyaliz amaçlı damarsal girişimler konusunda yoğun çalışmaları oldu.

2006-2010 yıllarında Doğan Hastanesi'nde Diyaliz Cerrahisi Merkezi Koordinatörü ve Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı olarak çalıştı.

2010-2013 yıllarında Şişli Florence Nightingale Hastanesi'nde Diyaliz Cerrahisi Merkezi Direktörü olarak görev yaptı. 

Eylül 2013- Haziran 2014 tarihleri arasında Memorial Sağlık Grubu bünyesinde Hizmet Hastanesi ve Ataşehir Memorial Hastanesi'nde Diyaliz Cerrahisi Bölümü Sorumlusu olarak görev yaptı. 

2014-2020 yıllarında Acıbadem Sağlık Grubu bünyesinde Acıbadem İnternational Hastanesi'nde damaryolu cerrahisi konusunda çalışmalarını devam ettirdi.

 

Ağustos 2020- ..... de Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı göreve başlamıştır.

 

Bugüne kadar gerçekleştirdiği 4000 hemodiyaliz amaçlı damaryolu (fistül, greft) operasyonu ile bu konuda dünya çapında üst düzey kabul edilen bilgi ve tecrübeye sahiptir. 

Hemodiyaliz için damaryolu oluşturulması konusunda birçok yurtiçi ve yurtdışı kongrede bilimsel poster ve sözlü sunuları mevcuttur. Ayrıca hemodiyaliz hastalarında damaryolu oluşturulması ve takibi konusunda bilimsel makaleleri  mevcuttur.

"Diyaliz El Kitabı" ve "Hemodiyaliz Hemşireliği" adlı kitaplarda bölüm yazarlığı mevcuttur. "Hemodiyaliz İçin Damaryolu" adlı kitabın editörüdür.

​2017-….. Diyaliz Hekimleri Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter olarak çalışmaktadır.

2018-….. Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği’nde “Renal Yetmezlikte Damar Erişimi Çalışma Grubu” başkanı olarak çalışmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.